Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun İstanbul’da düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri etkinliğinin açılış törenine katılmasının engellendiğini belirtti. Şahin, "Erzurumlu hemşehrilerimiz sizin adınıza utanmak zorunda değil” dedi.

Gelecek Partili Şahin: Davutoğlu'nun Erzurum Tanıtım Günleri'ne gelişi engellendi

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun, İstanbul Maltepe Meydanı’nda düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri açılış törenine katılmasının engellendiğini ifade etti.

İsa Mesih Şahin, alanda Erzurum Valisi Okay Memiş ile olan diyaloğunu gösteren videoyu sosyal medya hesabında paylaştı.

Şahin, şunları söyledi: “Sayın Valim. Bu ülkede başbakanlık yapmış bir insana yoldan çevirmek ne devlet adabına yakışır. Ben Belma Hanım'la siyaset yaptım. İstanbul’da bugüne kadar böyle bir rezalet görülmemiştir. Erzurumlular sizin adınıza utanmak zorunda değiller. Bu yapılanı kınıyorum. Böyle bir rezalet yok. Size yazıklar olsun.”

Şahin paylaşımında; “Ahmet Davutoğlu’nun programa gelmesini iktidar gücüyle engellediniz ama ‘Erzurumluların gönlüne girmesini’ nasıl engelleyeceksiniz. Erzurumlu hemşerilerimiz sizin adınıza utanmak zorunda değil” açıklamasını yaptı.