birgün

29° PARÇALI AZ BULUTLU

SPOR 05.08.2020 09:36

Genç sporcunun hedefleri büyük

Genç sporcunun hedefleri büyük

Spor Servisi

Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyatı'nda mücadele edecek olan cimnastikçi Nazlı Savranbaşı’nın hedefleri büyük.

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda gösterdiği performansla 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota alan 16 yaşındaki genç sporcu pandeminin antrenman düzenlerini bozduğunu belirterek, "Toparlanması başta biraz zor oldu ama yavaş yavaş alıştık. Şu an her şey daha iyi, daha da iyi olacak inşallah" diye konuştu.

Savranbaşı, salgının ardından bazı yarışma tarihlerinin açıklanmaya başlandığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa Şampiyonası aralık ayında gerçekleştirilecek. Öncelikle yarışmalar olduğu için heyecanlıyız. Bu yıl çoğu yarışma pandemi nedeniyle iptal oldu. Bu yarışmalar da bizim motivasyonumuzu artırıyor, antrenmanlara daha da sıkı sarılmamızı sağlıyor. Bu müjdeleri duymak çok iyi oldu, antrenmanlarımıza etkisi oldu. O yüzden heyecanlıyız, bir an önce yarışmalar gelse de yarışsak diyorum. Hedefimiz şampiyonadan madalyayla dönmek."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız