birgün

20° AÇIK

MEDYA 01.11.2019 09:42

Gerici Akit yazarı: Erkek ve kız çocuklarını aynı havuza sokan anlayış Müslümanlığın değerlerinden uzak

Gerici Akit yazarı: Erkek ve kız çocuklarını aynı havuza sokan anlayış Müslümanlığın değerlerinden uzak

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit gazetesinin gerici yazarı Ahmet Gülümseyen, bugünkü yazısında sporcuların giydiği kıyafetleri hedef aldı ve "Yüzme seanslarında erkek ve kız çocuklarını aynı havuza sokan anlayış hüküm sürüyor" ifadelerini kullandı.

Gülümseyen bugünkü yazısında kız ve erkek yüzücülerin aynı havuza girmelerini hedefine aldı.

"Yüzme seanslarında erkek ve kız çocuklarını aynı havuza sokan anlayış hüküm sürüyor" diyen Gülümseyen, bu durumun 'çocukları Müslümanlığın getirdiği değerlerden uzaklaştıracağını' savundu.

Gülümseyen'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"Günümüz şartlarında spor aracılığıyla ulaşamayacağınız kesim, bu kesimlere ‘enjekte’ edemeyeceğiniz anlayış yoktur. Örneğin spor yapmak isteyen kız çocuklarının eğitimi, erkek eğitmenler vasıtasıyla (mevcut kadın eğitmenlerin varlığını yok sayma pahasına) gerçekleştirme veya sporculara reva görülen açık-saçık kıyafetlerle yapılır. Birileri sporu kullanıp, (bunlara modern, çağdaş, entelektüel deniliyor) örf, âdet, anane, gelenek ve göreneklerin yanı sıra, sahip olunan dini inançların çok rahatlıkla yara alması, hatta yok olması sağlanabilir.

Bugün spor adı altında birçok branşta çocukların saf ve bir o kadar öğrenmeye aç beyinlerini, ‘modernlik’ menşeli batıl düşünce ve aktiviteleriyle doldurursanız, nasıl bir geleceğin onları beklediğini (tamamen, yukarıda belirtiğimiz Müslümanlığın gerektirdiği değerlerinden uzak kalacağını) anlamakta zorluk çekmeyiz"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız