Gerici Akit yine dizileri hedef aldı: Sol el ile yemek manevi değerlere karşı bir savaş

05.08.2019 13:28 MEDYA
Gerici haberleriyle bilinen AKP'ye yakın Yeni Akit gazetesi, dizilerdeki yemek yeme sahnelerini hedef alarak "Televizyon dizileri manevi değerlere savaş açtı!" başlıklı bir haber yayınladı.


AKP'ye yakınlığıyla ve gerici haberleriyle bilinen Yeni Akit gazetesi, televizyon dizilerinin manevi değerlere savaş açtığını anlatan bir haber yayımladı.

Akit, Emekli müftü yardımcısı olduğunu belirttiği Yusuf Kavaklı isimli birini konuşturarak; dizilerde "sol el" ile yemek yemeyle manevi değerlere karşı bir savaş açıldığını "analiz" etti.

Haberde televizyon kanallarında yayınlanan Türk yapımı dizilerin görüntülerine yer verilirken, diğer yandan da Yusuf Kavaklı isimli kişi 'analiz'lerine devam etti.

Kavaklı, "Bu milletin manevi değerlerine adeta savaş açmışlar. Bütün lokantalarımız, hepsi aynı değil mi? Çatal kaşık sol taraftadır, bıçak sağ tarafta. Bir kısım ahmak Müslümanlar da sol eliyle yemek yemeye devam ederler. Benim peygamberim sağ elle yemeyi tavsiye etmiş demezler. Bilmezler çünkü" ifadelerini kullandı.

gerici-akit-yine-dizileri-hedef-aldi-sol-el-ile-yemek-manevi-degerlere-karsi-bir-savas-609940-1.