birgün

29° AZ BULUTLU

EĞİTİM 18.11.2019 08:20

Gericiliğe tatil yok!

Gericiliğe tatil yok!

MUSTAFA KÖMÜŞ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilk kez bu yıl hayata geçirdiği ara tatil uygulaması başladı. Okullara ve eğitime 1 haftalık ara verilse de MEB, gerici uygulamalara ara vermiyor. Bakanlık, öğrencilerin 18 ile 22 Kasım boyunca takip etmesi için aratatil.meb.gov.tr sitesinde bir dizi etkinlik paylaştı. Söz konusu etkinler arasında dini içerikli olanlar ise dikkat çekici. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün paylaştığı etkinlik listesine göre, öğrenciler 22 Kasım Cuma günü Akdeniz Üniversitesi Camii’ni ziyaret edebilecek. Etkinliğin amacı ise şöyle açıklandı: “Öğrencilerimizin ilimizin en büyük camii olan Akdeniz Üniversitesi Camii hakkında yerinde ve uzman personel eşliğinde bilgi edinmelerini sağlamaktır.” Müdürlük, ayrıca pazartesi ile Cuma günleri arasında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’nü de ziyaret edebileceklerini de bildirdi.

HADİS KONULU ŞİİR

Antalya’nın yanı sıra Aydın’da da bir dizi etkinlik hazırlandı. Buna göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘sanatsal faaliyetler’ adı altında pazartesi-cuma arası herhangi bir gün “Hadis konulu şiir, kompozisyon yazma” etkinliği planlandı. Etkinlik için yapılan açıklamada ise konuyla bağlamsız bir bilgi verildi: “Bir konu üzerine anne babalar ve çocuk varsa dede ve nineler de eklenerek hep birlikte sohbet ortamı oluşturulacaktır.”

Aynı etkinliği, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de duyurdu. Müdürlük, öğrencilerden pazartesi ile cuma arasındaki herhangi bir gün “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisiyle ilgili kompozisyon yazmasını talep etti. Öğrencilerim yazdığı kompozisyonu, öğretmenleri ile arkadaşlarıyla paylaşması da istendi.

ANKARA’DA TEFSİR

Ankara’da da İl Milli Eğitim Müdürlüğü, benzer bir etkinlik planladı. ‘Aile Günü’ kategorisinde yer alan etkinliğe göre, öğrenciler 21 Kasım günü saat 17.00’de Kuran’ın dilinden tefsir dersleri etkinliğine gidecek. Etkinliğin sadece ortaöğretim öğrencilerine özel olduğu aktarıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız