birgün

13° AZ BULUTLU

Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'den Ayvalık Uluslararası Film Festivali'ne mektup

Gezi davasında 18 yıl hapse mahkum edilen Çiğdem Mater, Ayvalık Uluslararası Film Festivali'ne mektup gönderdi.

KÜLTÜR SANAT 22.09.2022 16:23
Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'den Ayvalık Uluslararası Film Festivali'ne mektup (Soldan sağa) Tareq Daoud, Emine Yıldırım, Murat Utku, Ecrin Bolkar, Selda Taşkın, Eray Yıldız, Adnan Devran
Abone Ol google-news

Gezi Davası'nda tutuklanan Çiğdem Mater’in mektubu Ayvalık Uluslararası Festivali'nde okundu. Mater, festivale gönderdiği mektubunda, "En bayıldığım festivallerden olan Ayvalık’ı kaçırdığım, Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm. Özgür günlerde, festivallerde yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum!" ifadesini kullandı.

Ayvalık Uluslararası Festivali'nde Gezi Davası'nda tutuklanan Çiğdem Mater’in yapımcıları arasında olduğu ‘Yaban’ filminin gösterimi öncesi arkadaşı ve filmin Yürütücü Yapımcısı Emine Yıldırım Mater’in mesajını okudu.

Mater, "Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm. Özgür günlerde, festivallerde buluşmak için sabırsızlanıyorum" dedi. Festivale film ekibi ile birlikte Çiğdem Mater’in eşi gazeteci Murat Utku da katıldı.

Çiğdem Mater, mektubunda şu satırlara yer verdi:

"Çok sevgili Ayvalık sinema severler, Bugün çok emek verdiğimiz filmimiz Yaban’ı perdede, sizlerle birlikte izleyemediğim için çok üzgünüm. Ne güzel ki Yaban’ın şahane ekibinin bir kısmı bugün orada sizlerle birlikte.

En bayıldığım festivallerden olan Ayvalık’ı kaçırdığım, Yaban üzerinden annelik, kadınlık ve göçmenlikle ilgili konuşup, sohbet edemeyeceğimiz için çok üzgünüm.

Özgür günlerde, festivallerde yeniden buluşmak için sabırsızlanıyorum!

Bakırköy Kadın Cezaevi’nden sevgilerimle

Çiğdem Mater”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun