birgün

15° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

SPOR 30.03.2020 09:43

Godin: İtalya'da sağlık sistemi çöktü, çok zor durumdayız

İtalya Serie A'nın önde gelen ekiplerinden Inter'de forma giyen Diego Godin, ülkedeki son durumu anlattı. Godin, İtalya'da sağlık sisteminin çöktüğünü belirterek "Çok zor bir durumdayız" dedi

Godin: İtalya'da sağlık sistemi çöktü, çok zor durumdayız

İtalya Ligi Serie A takımlarından Inter forması giyen Diego Godin, koronavirüs salgınında İtalya'da yaşananları anlattı.

Habertürk'ün aktardığına göre tecrübeli futbolcu, hükümetin başta pek çok konuda sıkı önlemler almadığını belirtirken, sağlık sisteminin çöktüğünü ifade etti.

"Son ana kadar sahaya çıkmak zorunda kaldık" diyen Godin, "Devam edip edemeyeceğimizi görmek için ipi sonuna kadar çektiler. Artık savunulamayacak noktaya kadar oynadık ve bugün, çok zor bir dönem yaşıyoruz. Sağlık sistemi çöktü İtalya'da, çok fazla ciddi anlamda hasta insana yetecek yoğun bakım yatakları yok. Başka hastalığı olan insanlar da tedavi alamıyor. Çok fazla profesyonel doktor da yok, çok zor bir durumdayız" ifadelerini kullandı.

Godin açıklamasına şöyle devam etti: "Takımlar normal düzeyde idman yapmaya devam etti ama maçlar seyircisiz oynandı. 8 Mart günü Jusventus'a karşı on maçımızı oynadık. 5 gün sonra da onlar koronavirüs testi pozitif çıkan ilk oyuncularını duyurdu; Daniele Rugani. O noktada Juventus'ta ve bizim takımda oyuncular karantinaya girdi. Lig durdu, ancak ilk olarak biz seyircisiz oynamaya devam ettik. Maçlarda başka virüslü oyuncular da vardı, hepimizi karantinaya aldılar."

"Hükümet ilk olarak duruma çok önlem vermedi" diyen Godin, "Çin'in problemi olduğu düşünüldü, başka ülkelere gelmeyecek sanıldı. Küçük küçük önlemler alındı. Ne olabileceği konusunda uyarılar vardı ancak yaşanacaklarla ilgili hükümet ciddi yaptırımlara gitmedi" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız