birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 02.01.2020 11:23

Gökhan Özoğuz: Ülkeyi sizin zihniyetinize bırakmayacağız!

Doğum gününü kutlamak için birbirine sarılan iki öğretmene soruşturma açılmış ve MEB, öğretmenlere ceza vermişti. Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz olaya 'Ülkeyi sizin zihniyetinize bırakmayacağız!' diyerek tepki gösterdi

Gökhan Özoğuz: Ülkeyi sizin zihniyetinize bırakmayacağız!

Van’ın Çatak’taki bir lisede 20 Mayıs’ta, erkek öğretmen doğum günü olan kadın meslektaşını sarılarak tebrik eti. İki öğretmen, birbirlerini kutlayan öğretmenleri idareye şikayet etti. Okul müdürü yaşanan görüntülerin uygunsuz olduğu iddiasında bulunarak 2 öğretmen hakkında idari soruşturma açılmasını talep etti.

Savcılık, "sarılmak suç değil" derken, MEB, öğretmenlere ceza verdi. Bir öğretmenin aylığı kesilirken, diğer öğretmenin başka bir okulda görevlendirilmesine karar verildi.

Şarkıcı Gökhan Özoğuz kişisel twitter hesabından #TürkiyeArabistanOlmayacak hastagini kullanarak olaya tepki gösterdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız