birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 29.12.2019 09:31

Gözaltına alınan Cumhuriyet yazarı Zülâl Kalkandelen serbest bırakıldı

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülâl Kalkandelen, sosyal medyadan gözaltına alındığını duyurdu. Kalkandelen'in gözaltı gerekçesinin, hayvan hakları konusunda hakkında yapılan şikayet olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan Cumhuriyet yazarı Zülâl Kalkandelen serbest bırakıldı

Sabah saatlerinde gözaltına alınan Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülâl Kalkandelen, serbest bırakıldı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Zülal Kalkandelen, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. Polisler tarafından Kartal Adliyesi'ne götürülen Kalkandelen'in hakkında hayvan hakları konusunda şikayet olduğu belirtildi.

Kalkandelen savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kalkandelen, kişisel Twitter hesabından, gözaltına alınışını, "Şu anda Sabiha Gökçen Havaalanı’ndayım. Hakkımda yakalama kararı varmış! Uçamayacaksınız diyorlar. Mahkeme çıkacakmışım!" notuyla paylaşmıştı

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol