birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 27.05.2021 19:01

Gözaltına alınan SOL Parti yöneticileri serbest bırakıldı

SOL Parti Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Sarıgazi Demokrasi Caddesi'nde astıkları pankart gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan Ayhan Çelik ve Hidayet Ana, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan SOL Parti yöneticileri serbest bırakıldı

SOL Parti Sancaktepe İlçe Örgütü Yöneticisi Ayhan Çelik ve Hidayet Ana Sarıgazi Demokrasi Caddesi'nde "Sarayınız, Partiniz, Rejiminiz, Yandaşınız, Çeteniz, Tarikatınız Hepiniz Suçlusunuz. Artık Yeter. Hükümet İstifa" yazılı pankartı astıkları sırada terörle mücadele (TEM) polisleri tarafından gözaltına alındı.

Emniyete götürülen SOL Parti Sancaktepe yöneticilerine Cumhurbaşkanı'na hakaretten işlem yapılacağı bildirildi. Çelik ve Ana, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

hukumet-istifa-pankarti-asan-sol-parti-yoneticileri-gozaltina-alindi-880871-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol