birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 16.02.2021 11:24

'Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı orada?' diye soran kişiye Koca'dan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin vaka tablosunda Maraş'ın ismine yer verilmemesi üzerine "Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı var bizim burada?" diye soran yurttaşa yanıt verdi.

'Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı orada?' diye soran kişiye Koca'dan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece saatlerinde kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımla 81 ilin son 7 günlük vaka tablosunu açıkladı.

Koca'nın açıkladığı tabloda Maraş'ın ismine yer verilmemesi üzerine bir sosyal medya kullanıcısı "Sayın bakan neden sadece Kahramanmaraş ilinin adı yazılmamış? Grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi falan mı var bizim burada?" diye sordu.

Koca ise söz konusu mesajı alıntılayarak şu yanıtı verdi:

"Alperen Bey, belki orada grafiği hazırlayan arkadaşın eski sevgilisi yok ama Anadolu’nun güzel insanları var. Orayı görünce Kahramanmaraş olduğunu herkes bilir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol