birgün

-3° AÇIK

SPOR 03.12.2020 08:34

Grosjean dehşet veren 28 saniyeyi anlattı: Ölümün geldiğini gördüm

Bahreyn Grand Prixsi’nde geçirdiği kazayla adeta ölümden dönen Haas pilotu Romain Grosjean o anları anlattı: “Bana 28 saniyeden çok daha uzunmuş gibi geldi. Vizörüm tamamen turuncuya döndü. Ölümün geldiğini gördüm.”

Grosjean dehşet veren 28 saniyeyi anlattı: Ölümün geldiğini gördüm

SPOR SERVİSİ

RomaIn Grosjean, yanan aracın içinde geçirdiği dehşet dolu 28 saniyeyi anlattı. Formula 1 pilotu, araçtan çocuklarını düşünerek çıktığını söyledi. Hastanedeki tedavisi biten Fransız sürücü, alev topuna dönen ve iki bölünen araçtaki dehşet verici anları, ülkesinde yayın yapan TF1 kanalına anlattı.

‘İKİNCİ KEZ DOĞMUŞ GİBİYİM’

“O anlar bana 28 saniyeden çok daha uzunmuş gibi geldi. Vizörüm tamamen turuncuya döndü. Ölümün geldiğini gördüm. Kendime çocuklarım için araçtan çıkmam gerektiğini söyledim. İkinci kez doğmuş gibiyim.” Evli ve 3 çocuk babası olan Grosjean, hastanede çektirdiği fotoğrafı, “Ufak vücut çalışmalarının beni bu kadar mutlu edeceğini bilemezdim. Tedavi sürecim iyi gidiyor. Ancak çok yavaş yazabiliyorum” mesajıyla paylaştı.

Fransız pilot, bu hafta sonunu koşulacak yarışı kaçıracak. Hedefi, sezonun son yarışı olan Abu Dhabi Grand Prix’sinde yarışmak. Haas takım patronu Günther Steiner, Grosjean’ın durumuna pazartesi günü karar vereceklerini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız