birgün

9° AÇIK

SPOR 05.02.2020 13:11

Guardiola, kaleci Neuer'i orta sahada oynatmak istemiş

Bayern Münih CEO'su Karl Heinz Rummenige, Guardiola'nın Bayern Münih'te çalıştığı dönemde, kaleci Manuel Neuer'i orta sahada oynatmayı düşündüğünü açıkladı.

Guardiola, kaleci Neuer'i orta sahada oynatmak istemiş

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola'nun oyunu geriden kuran kalecilere hayranlığı herkesin bildiği bir gerçek. Katalan teknik direktörün bununla sınırlı kalmadığı ortaya çıktı. Bayern Münih CEO'su Karl Heinz Rummenige, Guardiola'nın Bayern Münih'te çalıştığı dönemde, kaleci Manuel Neuer'i orta sahada oynatmayı düşündüğünü açıkladı.

NTV Spor'un haberine göre Bayern Münih CEO'su Karl Heinz Rummenige, Pep Guardiola'nın Alman ekibinde çalıştığı dönemde Neuer hakkında yaptığı planı açıkladı.

Rummenige, şampiyonluğu garantiledikleri bir maçtan sonraki karşılaşmada Katalan teknik direktörün, Neuer'i orta sahada oynatma fikriyle kapısını çaldığını söyledi. Rummenige, Guardiola'nın bu önerisini rakip takıma küstahlık olacağı gerekçesiyle reddettiğini ifade etti.

9 sezondur Bayern Münih kalesini koruyan 33 yaşındaki Neuer, Alman deviyle 18 kupa kaldırarak başarılı bir kariyere imza attı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol