birgün

23° AÇIK

KADIN 15.07.2020 12:58

Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu

Aylardır haber alınamayan Gülistan Doku'nun akıbeti için ailesi Müge Anlı'ya başvurdu.

Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu

Dersim'de şüpheli şekilde kaybolan ve 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'yu bulmak için Uzunçayır Baraj Gölü içinde ve Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde yapılan arama çalışmaları 6 Temmuz'da İçişleri Bakanlığı tarafından durduruldu.

Abla Aygül Doku Twitter'dan yaptığı açıklamada "Gülistan suda deniliyor nasıl çıkacak bilmiyorum. 7 aydır hiç bir sorumuza yanıt alamadık. Bugün itibari ile Müge Anlı'ya başvurumuzu yaptık. Biz 'Bizim 21 yaşında bir kızımız vardı, koyboldu' demeyeceğiz. Üstalik baş şüpheliler ellerini kollarını sallayarak gezerken. Cezasını çekmesi gerekenler çekmeden ben bu işin peşini bırakmayacağımı herkese duyurmak istiyorum." dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol