birgün

24° PARÇALI BULUTLU

KADIN 15.07.2020 12:58

Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu

Aylardır haber alınamayan Gülistan Doku'nun akıbeti için ailesi Müge Anlı'ya başvurdu.

Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu

Dersim'de şüpheli şekilde kaybolan ve 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan Gülistan Doku'nun ailesi Müge Anlı'ya başvurdu.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'yu bulmak için Uzunçayır Baraj Gölü içinde ve Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde yapılan arama çalışmaları 6 Temmuz'da İçişleri Bakanlığı tarafından durduruldu.

Abla Aygül Doku Twitter'dan yaptığı açıklamada "Gülistan suda deniliyor nasıl çıkacak bilmiyorum. 7 aydır hiç bir sorumuza yanıt alamadık. Bugün itibari ile Müge Anlı'ya başvurumuzu yaptık. Biz 'Bizim 21 yaşında bir kızımız vardı, koyboldu' demeyeceğiz. Üstalik baş şüpheliler ellerini kollarını sallayarak gezerken. Cezasını çekmesi gerekenler çekmeden ben bu işin peşini bırakmayacağımı herkese duyurmak istiyorum." dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız