birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Gülşen için 'katli vacip' diyen Yeniden Refah Partili başkan ihraç ediliyor

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Basın Danışmanı, Gülşen hakkında ölüm tehdidi paylaşımı yapan partisinin Kağıthane eski İlçe Başkanı Ömer Yıldız'ın ihraç edileceğini söyledi.

GÜNCEL 26.08.2022 21:48
Gülşen için 'katli vacip' diyen Yeniden Refah Partili başkan ihraç ediliyor
Abone Ol google-news

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Basın Danışmanı Şerif Varol, Gülşen'in tutuklanması için başlatılan hedef gösterme kampanyası sırasında ölüm tehdidi içeren paylaşımı yapan Yeniden Refah Partisi Kağıthane eski İlçe Başkanı Ömer Yıldız'ın partiden ihraç edileceğini söyledi.

Euronews Türkçe’den Dilek Gül’e konuşan Şerif Varol, Ömer Yıldız’ın "partinin temsil makamında olmadığını ve kesin ihraç talebiyle disipline sevk edileceğini" iddia etti.

Varol’un açıklamasına göre Yıldız, parti savunmasında tweet’in "kendisi tarafından atılmadığını ve hesabın kendisine ait olmadığını" savundu.

Ölüm tehdidinin "parti görüşünü temsil etmediğini" söyleyen basın danışmanı, gereken hukuki prosedürün de başlaması gerektiğini söyledi.

gulsen-icin-katli-vacip-diyen-yeniden-refah-partili-baskan-ihrac-ediliyor-1056807-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol