birgün

9° AÇIK

Gülşen'in tutuklanmasına sosyal medyada tepki yağdı

Şarkıcı Gülşen'in imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle hedef gösterilmesinin ardından tutuklanmasına sosyal medyada tepki yağdı.

GÜNCEL 25.08.2022 21:26
Gülşen'in tutuklanmasına sosyal medyada tepki yağdı
Abone Ol google-news

Sosyal medya kullanıcıları, Gülşen'in bir imam hatip mezunu ile ilgili "İmam hatipte okumuş bence kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözlerinin ardından hakkında soruşturma başlatılarak tutuklanmasına tepki gösterdi.

Kullanıcılar 'adalet' vurgusu yaparken, tutuklama kararının 'doğru olmadığı' değerlendirmesi yaptı.

Gazeteci Ozan Gündoğdu, "Gülşen, sahne kıyafetleri üzerine yürütülen lince boyun eğmediği için tutuklandı, bunu biliyoruz!" derken sanatçı Harun Tekin "Dayattıkları gibi olmadığı, giyinmediği, konuşmadığı için bugün bir kadın sanatçı tutuklandı" ifadelerine yer verdi.

Gülşen'in tutuklanma kararına verilen tepkilerden bazıları şöyle:

NE OLMUŞTU?

Kıyafetleri üzerinden gerici çevrelerce sık sık hedef alınan şarkıcı Gülşen, nisan ayında verdiği bir konserde sarf ettiği sözlerin sosyal medyaya düşmesinin ardından yeniden hedef gösterilmişti. Görüntülerde Gülşen’in bir kişi hakkında, “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” dediği duyuluyor.

Gülşen hakkında “mevcutlu olarak ifadeye getirilmesi” kararı verilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen'in ifadeleri üzerine soruşturma başlatmış, Gülşen'in kolluk görevlilerince mevcutlu bir şekilde Cumhuriyet Başsavcılığı'nda hazır edilmesi talimatı vermişti.

Talimat üzerine gözaltına alınan Gülşen, savcılık işlemlerinin ardından Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğince, Gülşen'in "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

Gülşen, ifadeleri nedeniyle iktidar sözcüleri tarafından da 'nefret suçu' işlemekle suçlanmıştı. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamalarla Gülşen’i hedef almıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol