birgün

21° AZ BULUTLU

KADIN 09.12.2019 18:43

Güvenlik amiri tarafından darp edilen kadın çalışana ihtar cezası!

Samsun'da bir öğrenci yurdunda güvenlik müdürü M.K. tarafından saldırıya uğrayan kadın görevliye ihtar cezası verildiği ortaya çıktı

Güvenlik amiri tarafından darp edilen kadın çalışana ihtar cezası!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) yurt yerleşkesinde güvenlik amiri tarafından darp edilen kadın güvenliğe Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, olay nedeniyle ihtar cezası verildiği ortaya çıktı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu’nda görev yapan 2 kadın güvenlik görevlisi, kapıyı geç açtıkları iddiasıyla güvenlik amiri M.K. tarafından şiddete maruz bırakılmıştı.

Olaydan sonra amir M.K. başka bir yurtta görevlendirilirken, dayak yiyen kadın güvenlikçilerden birine ihtar cezası verildiği ortaya çıktı.

İHTAR CEZASI

Olaydan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürü Başkanlığı’na bağlı Sürekli İşçi Disiplin Kurulu, toplantı yaparak kadın güvenlikçilerin de savunmasını aldı.

Kadınlar başına gelen olayı her ayrıntısı anlattı. Ancak, işlerinden kovulma korkusu yüzünden amirden şikâyetçi olmadı.

Kurul, aldığı savunmada dayak yiyen ve yerlerde sürüklenen bir kadın güvenlik görevlisine, “Yetkileri dışında işe karışması Belirli Süreli İş Sözleşmesinin Disiplin ceza cetvelinin 28. maddesi uyarınca ihtar ile tecziye edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

AMİR BAŞKA YURDA GÖNDERİLDİ, VALİ SORUŞTURMA AÇTI

Olayın ardından kadın güvenlikçilere hakaret ve darp eden M.K. başka yurtta görevlendirilirken, ortaya çıkan video görüntülerinden sonra Vali Osman Kaymak adli ve idari soruşturma başlatıldığını söylemişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız