birgün

23° AÇIK

Güvenlik şefi, kadın işçiyi tehdit etti

Genel-İş İzmir 7 No’lu Şubesi, Bornova Belediyesi’nde İşyeri Temsilcisi ile Şube Başkanı'nın, belediyede güvenlik şefi olarak görev yapan A.H. tarafından tehdit edilmesini protesto etti.

BİRGÜN EGE 25.12.2021 12:58
Güvenlik şefi, kadın işçiyi tehdit etti
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Genel-İş İzmir 7 No’lu Şube, örgütlü olduğu Bornova Belediyesi’nde İşyeri Baştemsilcisi ile Şube Başkanı'nın, belediyede güvenlik şefi olarak görev yapan A.H. tarafından tehdit edilmesine dair belediye önünde açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, güvenlik şefi olan A.H.’nin daha öncede güvenlik görevlisi olan bir kadını taciz ve tehdit ettiği iddialarıyla gündeme geldiğini ve görev kartı iptal edilmesine rağmen fiili olarak çalışmaya devam ettiği belirtildi. A.H.’nin geçen günlerde ise Genel-İş 7 No'lu Şube Başkanı Özgür Genç’in can güvenliğini tehdit edildiği ifade edildi.

Belediye önünde açıklama yapan Genel-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Taner Şanlı, "Şube Başkanımız ve bir kadın çalışan arkadaşımız aylardan beridir tehdit ediliyor. Çalışan bütün arkadaşlarımız, temsilcilerimiz, yöneticilerimiz Bornova Belediyesi’nde yaşanan bu haksızlığa karşı çıkmıştır. Sorumlular hesap vermelidir. Biz işin muhataplarının kim olduğunu bilmek istiyoruz. Tehdit edenin bu kurumdaki görevi nedir, bu kurumda görev almaya devam edecek mi? Bu arkadaşlarımızın başına bu saatten sonra gelecek her şeyde sorumluluğu burada ararız. Şube Başkanımıza yapılan haksızlık hepimize yapılmış sayılır. Umarım bu sorun en kısa zamanda çözülür” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol