birgün

21° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 14.12.2020 13:31

"Haber görünümlü reklamlar Ertuğrul Özkök’ün köşesinde devam ediyor"

Ertuğrul Özkök'ün yazısını eleştiren medya ombudsmanı Faruk Bildirici, "Hürriyet Ekonomi sayfasında başlayan haber görünümlü reklamlar bugün Ertuğrul Özkök’ün köşesinde devam ediyor" dedi.

"Haber görünümlü reklamlar Ertuğrul Özkök’ün köşesinde devam ediyor"

Medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Hürriyet gazetesi okurlarını 'haber görünümlü reklamlara' karşı uyardı.

Erturğrul Özkök'ün bugün Hürriyet'te yayımlanan "Milli Piyango'da ikramiye çıkma olasılığı düştü mü" başlıklı yazısını eleştiren Bildirici, Twitter hesabından "Milli Piyango’da KDV’nin Demirörenler için sıfırlandığının ortaya çıkmasından sonra Hürriyet Ekonomi sayfasında başlayan haber görünümlü reklamlar bugün Ertuğrul Özkök’ün köşesinde devam ediyor..." yorumunda bulundu.

haber-gorunumlu-reklamlar-ertugrul-ozkok-un-kosesinde-devam-ediyor-816573-1.

"TAM BİR ZAVALLILIK"

Özkök'ün köşe yazısına bir tepki de iktisatçı yazar Mustafa Sönmez'den geldi.

Sosyal medya hesaı Twitter'dan yaptığı paylaşımda Sönmez, "Gazete hep zararda, Ne yapsın; patron Demirören’in hile hurda dolu kuruluşu, ziftlendikleri Milli Piyango’ya güzelleme döşenmiş Ertuğrul. Tam bir zavallılık" yorumunda bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol