birgün

18° AÇIK

MEDYA 07.05.2021 11:19

Habertürk’te deprem ardından 2 yeni atama: MHP’ye yakın isim getirildi

MHP'nin hedef aldığı Habertürk TV'de, Politika Haberleri Koordinatörlüğüne Çimen Çetin, Prime Time Haber Programları Koordinatörlüğüne de MHP'ye yakınlığı dikkat çeken Faruk Demirel getirildi.

Habertürk’te deprem ardından 2 yeni atama: MHP’ye yakın isim getirildi

MHP'nin tehdit ettiği gazetecilerin istifasının ardından Habertürk TV'de yeni atamalar yapıldı.

MHP'li İzzet Ulvi Yönter'in Habertürk TV'de program yapan gazeteci Ebru Baki'yi hedef alması sonrası Habertürk yönetiminde kriz yaşanmış, hedef gösterilen Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ve genel yayın yönetmeni Kürşad Oğuz ile istifa etmişti.

Medyaradar'ın haberine göre, Habertürk TV'de yeni atamalar yapıldı. Habertürk TV Ankara Temsilciliği'nde Haber Müdürü olarak görev yapan Çimen Çetin, Habertürk TV Politika Haberleri Koordinatörü olarak atandı.

Show Haber'de, Haber Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Faruk Demirel ise Habertürk TV Prime Time Haber Programları Koordinatörü görevine getirildi.

MHP'ye yakınlığı dikkat çeken Demirel'in, Ciner Medya Grubu ile MHP ilişkilerini düzeltmek için bu göreve getirildiği iddia edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol