birgün

29° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 02.09.2019 12:37

Hacıbektaşlı’da jandarma gözetiminde santral kurulmaya başlandı

Hacıbektaşlı’da jandarma gözetiminde santral kurulmaya başlandı

BERKAY SAĞOL

Manisa’nın Salihli ilçesi Hacıbektaşlı Mahallesi’nde, Jeotermal Elektrik Santrali kurmak için belirlenen ve geçtiğimiz hafta Perşembe günü yol açmak için ağaç kesilen alanda bugün santral kurma çalışmalarının başladığı bildirildi.

Bugün sabah saatlerinde jandarma ve polisin mahallenin giriş ve çıkışlarını kapattığı gözlenirken, SANKO Enerji’ye ait inşaat ve santral malzemelerini taşıyan çok sayıda tırın, Hacıbektaşlı’ya jandarma gözetimimde giriş yaptığı öğrenildi.

Çok sayıda jandarmanın ise Hacıbektaşlı Ticaret Lisesi’nin bahçesinde hazır şekilde beklediği ve sevkiyatın güvenliğini sağladıkları kaydedildi.

hacibektasli-da-jandarma-gozetiminde-santral-kurulmaya-baslandi-619228-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız