birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.05.2021 09:17

Hadi Özışık’ın Süleyman Soylu ile ilişkisini anlattığı video ortaya çıktı: Altıma bir araç ve güzel bir maaş verdi

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşa ettiği Hadi Özışık’ın geçmişte Süleyman Soylu ile ilgili yaptığı açıklamalar ortaya çıktı. Özışık, Soylu’nun kendisine işsizken iş verdiğini ve çok iyi imkânlar sağladığını anlatıyor.

Hadi Özışık’ın Süleyman Soylu ile ilişkisini anlattığı video ortaya çıktı: Altıma bir araç ve güzel bir maaş verdi

Organize suç örgütü Sedet Peker’in kendisinin ismini andığı videosundan sonra, “Peker ile Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptıysam şerefsizim” diyen ancak Peker’in aralarında geçen konuşmayı yayınlayarak ifşa ettiği gazeteci Hadi Özışık’ın, Süleyman Soylu’dan övgüyle bahsettiği konuşması ortaya çıktı.

Kendi YouTube kanalından yayınladığı videoda işsiz kaldığı dönem için çalmadık kapı bırakmadığını söyleyen Özışık, 1999’da İstanbul’a gelip Soylu’ya danışman olma hikâyesini anlatıyor. Sülayman Soylu'yu övgülerde bulunan ve kendisine çok iyi imkanlar sağladığını belirten Özışık, 100 liraya ihtiyacı olduğu dönemde Soylu'nun kapısını çaldığını ifade ederek şunları dile getiriyor:

‘ALTIMA BİR ARAÇ VERDİ, GÜZEL BİR MAAŞ VERDİ’

“Ankara'dan İstanbul'a nasıl geldim? Süleyman Soylu aradı. O bana şöyle hitap eder 'Hadi Ağa'. Sana bir şey söyleyeceğim ama hakikaten utanarak söylüyorum. Biz Doğru Yol Partisi iktidarı döneminde hiç bir şey yapamadık ve sizler böyle işsiz kaldınız ve elimizden de bir şey gelmiyor. Fakat şu anda benim elimden bir şey geliyor. Eğer bana kırılmazsan, Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı olacağım, bana danışmanlık yapar mısın? Hay hay dedim. Atladım geldim İstanbul'a. Süleyman Soylu ile görüştüm, oturduk şartları konuştuk. Soylu bana çok iyi imkânlar sağladı. Altıma bir araç verdi, güzel bir maaş verdi, güzel bir makam verdi. Büyük bir vefa göstermişti bana. Yan ben işsizken, güçsüzken, 100 lira paraya ihtiyacım varken, Süleyman Soylu kapımı çaldı.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol