birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 25.09.2020 09:50

Hakan Gülseven ve Özen Kulaçoğlu’na gözaltı

Gazeteci Hakan Gülseven ve tutuklu bulunan Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu, bu sabah yapılan polis operasyonlarıyla gözaltına alındı. Operasyonun gerekçesinin İsimsizler Hareketi olduğu iddia ediliyor.

Hakan Gülseven ve Özen Kulaçoğlu’na gözaltı

Bu sabah düzenlenen polis operasyonlarında gazeteci Hakan Gülseven ve tutuklu olan Taylan Kulaçoğlu’nun kardeşi Özen Kulaçoğlu gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesinin sosyal medyada AKP karşıtı paylaşımlarda bulunan İsimsizler Hareketi olduğu öne sürülüyor.

Gülseven gözaltına alınışını sosyal medya hesabından ‘Yine gidiyoruz’ diyerek duyurdu.

Gülseven son olarak 17 Mayıs 2020 tarihinde Taylan Kulaçoğlu ile beraber “Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme” gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Kulaçoğlu tutuklanırken, Gülseven serbest bırakılmıştı.

ÖZEN KULAÇOĞLU DA GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan Balıkesir Ayvalık’ta 17 Mayıs günü gözaltına alınan ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanan Taylan Kulaçoğlu’nun evine polis baskın düzenledi. Kulaçoğlu'nun kardeşi Özen Kulaçoğlu'nun gözaltına alındı.

Bu sabah Twitter'dan paylaşım yapan anne Saliha Kulaçoğlu, “Evimizi polis bastı an itibari ile kızım Özen gözaltına alındı arama devam ediyor” ifadeleriyle polis baskınını duyurdu.

Özen Kulaçoğlu ise paylaşımında, "20 tane polis bastı gözaltına alınıyorum evden" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız