birgün

26° AÇIK

Hakkari'de bir kişi ayı saldırısına uğradı

Hakkari Yüksekova'da ayı saldırısına uğrayan kişi 6 saatte ambulansa yetiştirildi. Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kişinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

GÜNCEL 15.06.2020 09:26
Hakkari'de bir kişi ayı saldırısına uğradı
Abone Ol google-news

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde pancar toplamaya giden kişi, ayının saldırına uğradı. İlçeye 25 kilometre mesafedeki Kadıköy’e bağlı Küçükdere mezrasında gerçekleşen olayda İsmet Yıldırım, yaralandı.

Ayının darbeleriyle çeşitli yerlerinden yaralanan Yıldırım, bir süre ayıdan kurtulabilmek için mücadele etti. Ayının bölgeden uzaklaşmasının ardından Yıldırım’ı fark edenler, sağlık ekiplerine haber verdi.

Arazi şartlarından dolayı ilerleyemeyen ambulans nedeniyle Yıldırım, sedye ile alınarak köydekilerin yardımıyla 6 saatlik çalışma sonrası ambulansa ulaştırıldı.

İsmet Yıldırım’ın yakını olan Firoz Açıkel, "5 saatlik ancak gidilebilecek bir yer. Orada bir ayıyla karşılaşmış. O esnada ayıyla boğuşması üzerine ayağından ve birkaç yerinde yara alıyor. Bizde olayı duyar duymaz gittik tüm köy halkı olarak. Ancak 6 saat içinde kurtarabildik. Şimdi hastaneye getirdik şükür durumu iyi" dedi.

Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yıldırım’ın sağlık durumu iyi.

hakkari-de-bir-kisi-ayi-saldirisina-ugradi-744206-1.

AA-İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol