birgün

9° AÇIK

GÜNCEL 28.12.2020 10:06

Hakkari'de çığ altında kalan ikinci askerin de cansız bedenine ulaşıldı

Hakkari'de çığ altında kalan 2 askerden diğerinin de cansız bedenine ulaşıldı. Çığ felaketi nedeniyle yaşamını yitiren asker sayısı 2'ye yükseldi.

Hakkari'de çığ altında kalan ikinci askerin de cansız bedenine ulaşıldı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çığ altında kalan ikinci askerin de cansız bedenine ulaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'de 2 askerin çığ altında kaldığını, bir askerin yaşamını yitirdiğini, birinin ise hâlâ çığ altında olduğunu duyurmuş, çığ altında kalan diğer askeri kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirmişti.

AA'nın aktardığına göre, ilçedeki üs bölgesinin kardan kapanan yolunun açılması için askeri iş makinesiyle yürütülen çalışmalar sırasında çığ düşmesi sonucu bir askerin hayatını kaybettiği bölgede, çığ altında kalan diğer askerin bulunması için arama kurtarma çalışmalarına sabah saatlerinde devam edildi.

İnsansız hava aracının havadan destek verdiği arama çalışmalarına Hakkari, Van ve Erzurum AFAD ekipleri ile Jandarma Arama Kurtarma timleri, komandolar ve hudut birlikleri katıldı.

Dedektör köpeklerin de kullanıldığı çalışmalarda çığ altında kalan diğer askerin de cansız bedenine ulaşıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol