birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 16.02.2021 01:29

Hakkari Valiliği açıkladı: Cinsel saldırı şüphelisi polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Hakkari Valiliği, "erkek polis memurunun kadın memura cinsel saldırıda bulunduğu" iddiasına ilişkin açıklama yaptı. "Şüpheli polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmıştır" denilen açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğünden müfettiş talep edilerek gerekli idari soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Hakkari Valiliği açıkladı: Cinsel saldırı şüphelisi polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Hakkari Valiliği, kadın memura cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen erkek polis memurunun görevden uzaklaştırıldığını, olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan "cinsel saldırı" haberlerine ilişkin basın açıklaması gereği duyulduğu belirtildi.

"İl Emniyet Müdürlüğünde görevli sivil memur G.A.Ü'nün, görev yaptığı Hakkari Polisevi'nde 28 Ocak'ta odasında konakladığı esnada tanıştığı ve bir süredir arkadaşlık ettiği polis memuru E.T. tarafından cinsel saldırıya uğradığı gerekçesiyle şikayetçi olduğu" ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konuyla ilgili olay yeri inceleme çalışmaları ve müşteki şahsa aldırılan doktor raporu, hazırlanan tahkikat dosyasına eklenerek adli makamlara sevk edilmiştir. Mağdur sivil memur G.A.Ü, şüpheli polis memuru E.T. ile ailelerinin de bilgisi dahilinde evlenme kararı almaları üzerine Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığına 8 Şubat günü müracaat ederek şikayetinden vazgeçmiştir. Daha sonra şüpheli polis memuru E.T'nin evlenmeden vazgeçmesi üzerine sivil memur G.A.Ü, 10 Şubat günü tekrar şikayetçi olduğunu bildirmiştir.

Şüpheli polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmış, ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünden müfettiş talep edilerek gerekli idari soruşturma başlatılmıştır."

Açıklamada, konuyla ilgili adli ve idari tahkikatın devam ettiği, olayın bütün yönleriyle araştırıldığı bildirildi.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol