birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 01.07.2020 17:43

Halk, erken seçim istemiyor: Öncelikli sorun ekonomi ve işsizlik

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, halk ülkenin en önemli sorunu olarak ekonomiyi görüyor ve yüzde 60’ı aşan oranda erken seçimin gerekli olmadığını düşünüyor

Halk, erken seçim istemiyor: Öncelikli sorun ekonomi ve işsizlik

Erken seçim tartışmaları ve halkın ülkedeki sorunlara dair görüşlerine ilişkin son anket sonuçları yayımlandı.

İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan 'Türkiye'de erken seçime ihtiyaç var mı?' başlıklı araştırmada, halkın büyük çoğunluğu ‘erken seçim yapılmaması gerektiğini’ düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 32,8’i erken seçimin gerekli olup olmadığı sorusuna, ‘erken seçim gerekli’ yönünde görüş belirtirken, yüzde 61,2 ise gerekmediğini vurguladı.

Katılımcıların yüzde 6’sı ise bu konu hakkında fikirlerinin ya da cevaplarının olmadığını belirtti.

EN ÖNEMLİ SORUN EKONOMİ

Katılımcılara Türkiye’nin en önemli sorununun ne olduğu da soruldu.

Bu soruya yüzde 40,4 oranında “Ekonomi” yanıtı verildi. Ekonomi yanıtını ise yine onunla bağlantılı “işsizlik” yanıtı yüzde 16,3’le takip etti.

Koronavirüs salgınını ülkenin en önemli sorunu olarak görenlerin oranı ise yüzde 9,6’da kaldı. “Terör” yanıtı da “siyasi yönetim”, “eğitim” ve “siyaset” cevaplarının gerisinde kaldı.

halk-erken-secim-istemiyor-oncelikli-sorun-ekonomi-ve-issizlik-751637-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız