birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.06.2017 07:50

Halk TV ve 20 kanalın yayını kesildi

Halk TV ve 20 kanalın yayını kesildi

Ankara-Konya yolunda kavşak çalışması yapan kepçe, Türk Telekom'un fiber kablosunu kopardı. Halk TV, Ulusal Kanal ve Kanal B'nin de aralarında bulunduğu 20'ye yakın TV kanalı bir süre yayın yapamadı.

Twitter'dan açıklama yapan Halk TV, saat 19.43’ten beri yayın yapamadıkları bilgisini verdi. Kanalın daha sonraki açıklamasında ise yol çalışması nedeniyle kendileri dahil 20 kanalın daha yayın yapamadığı belirtildi. Yayını kesilen kanallar arasında Ulusal Kanal ile Kanal B’nin de olduğu öğrenildi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Halk TV'den yapan ilk açıklamada, sorunun 5 saat sonra çözüldüğü açıklandı. Halk Tv'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle: Yayın yapamadığımız 5 saat boyunca bize yoğun destek bildiren değerli izleyicilerimize derin saygı ve teşekkürler

halk-tv-ve-20-kanalin-yayini-kesildi-297202-1.halk-tv-ve-20-kanalin-yayini-kesildi-297203-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol