birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.01.2021 07:11

Halkın parası böyle yeniyor

Halkın parası böyle yeniyor

Halk Bankası’nın tahsili şüpheli kredileri yüzde 286 arttı. Ziraat Bankası Yönetim Kurulu’na ise 3 milyon fazla ödeme yapıldı.

HALK BANKASI DAĞITMIŞ!

Varlık Fonu’na devredilen kamu bankalarının hali içler acısı. Sayıştay’ın raporlarına göre Halk Bankası’nın takipteki alacakları bir yılda yüzde 86,7 oranında arttı. Bu süre zarfında bankanın tahsili şüpheli kredilerindeki artış ise yüzde 286 olarak gerçekleşti. 5 milyon TL üzeri tutarı olan takipteki kredilere yönelik incelemelerde söz konusu alacakların bir kısmının ekonomik gelişmelerin de etkisiyle tahsil edilemeyeceği vurgulandı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

ZiRAAT BANKASI’NDA KARARTMA

Sayıştay raporuna göre Ziraat Bankası, aralarında eski AKP’li bakan Faruk Çelik ve milletvekillerinin de bulunduğu yönetim kurulu üyeleri için yapılan harcamalara ilişkin belgeleri Sayıştay denetçilerine vermedi. Denetimde, maaşın dışında ikramiye ve kredi kartı da verilen yönetim kurulu üyelerine yapılan 3 milyon TL fazla ödemeye ilişkin belgelere ulaşılamadı.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol