birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇEVRE 11.03.2021 13:28

Haluk Levent Kazdağları’na 350 bin ağaç için söz istedi, Bakan söz verdi

Orman Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Yılım Orman Gönüllüsü” ödülünü alan sanatçı Haluk Levent, Bakan Pademirli’den Kirazlı’da kesilen 350 bin ağacın yerine dikim yapılması için söz istedi, Bakan da söz verdi.

Haluk Levent Kazdağları’na 350 bin ağaç için söz istedi, Bakan söz verdi

AHBAP (Anadolu Halk ve Barış Platformu) Derneği kurucu başkanı olan sanatçı Haluk Levent, Orman Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Yılın En’leri” ödül törenine katıldı.

Orman Genel Müdürlüğü, “2020 Yılı Yeşilin EN”leri ödül tönrenini dün akşam düzenledi.

'En Etkin Orman Gönüllüsü' ödülünü almak için sahneye gelen sanatçı Haluk Levent, Kazdağları'nda katledilen alanın fotoğrafını göstererek, "Sayın Bakanımız daha önce bir söz verdi ve yerine getirdi. Ona teşekkürlerimizi sunduk. Şimdi bu ödülü hak etmem için Kazdağları'ndan, Kirazlı’dan geliyorum. Buradaki firmanın yetkilerine son verdi Sayın Bakanımız. Bizler teşekkürlerimizi ilettik. Ama dedim ki 'bu ödülü hak etmem için şuraların ağaçlandırılması müjdesini ne zaman verebiliriz.’ Sizden 350 bin ağaç dikim sözünü istiyoruz" dedi.

Bunun üzerine Bakan Pakdemirli, "En hızlı şekilde buralar ağaçlandırılacak, hiç merak etme" yanıtını verdi. Bakan Pakdemirli, ağaçlandırma çalışmalarında Haluk Levent'in çalışmasını da istedi.

Törende yaşanan anlar şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol