birgün

7° AÇIK

EKONOMİ 26.02.2021 17:18

Hazine, 3 aylık borçlanma stratejisini açıkladı

Hazine, Mart-Mayıs döneminde toplam 116,5 milyar TL iç borç servisine karşılık, 128,2 milyar TL'lik iç borçlanma planlıyor.

Hazine, 3 aylık borçlanma stratejisini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, mart, nisan ve mayıs aylarını kapsayan borçlanma stratejsini duyurdu. Dünya’nın aktardığına göre, Hazine toplam 116,5 milyar TL iç borç servisine karşılık, 128,2 milyar TL'lik iç borçlanma yapmayı planlıyor.

Hazine, mart ayında ise toplam 29 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık toplam 31,2 milyar TL’lik iç borçlanma, Nisan ayında toplam 36,6 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık toplam 43 milyar TL’lik iç borçlanma ve Mayıs ayında toplam 50,9 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık toplam 54 milyar TL’lik iç borçlanma yapılması programlanıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol