birgün

2° PARÇALI BULUTLU

HDP binasına saldıran Sütçü’nün Ülkü Ocakları’nda fotoğrafı çıktı

İstanbul’da HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına saldıran Muhammet Eren Sütçü'nün Bayburt Ülkü Ocakları’nda fotoğrafı ortaya çıktı.

SİYASET 04.01.2022 09:51
HDP binasına saldıran Sütçü’nün Ülkü Ocakları’nda fotoğrafı çıktı
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütüne silah ve bıçakla saldıran ve çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Muhammet Eren Sütçü'nün Ülkü Ocaklarında fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafın Bayburt Ülkü Ocakları’ında çekildiği görülüyor.

Polisin "serserinin biri" dediği saldırgan Sütçü'nün, sanal medya paylaşımlarında, Ülkü Ocakları'nda çekilen fotoğrafları dikkat çekti.

BAHÇELİEVLER’DE NE OLMUŞTU?

Muhammet Eren Sütçü, HDP Bahçelievler İlçe Örgütü binasına silahlı ve bıçaklı saldırı düzenlendi, bir partili bıçakla yaralandı. Sütçü’nün ilçe binasına, "Üye olmak istiyorum" diyerek girdiği ve daha sonra "Sizi öldürmeye geldim" diyerek saldırıyı düzenlediği belirtildi. HDP İstanbul İl Eşbaşkanı İlknur Birol, BirGün’e yaptığı açıklamada, "Katliam amacıyla geldiği aşikâr” dedi.

Saldırganın partiye hem bıçak hem de silahla geldiğini anımsatan Birol, şunları söyledi:

“Oldukça profesyonel, hem bıçağı hem silahı aynı anda kullanacak kadar pratik. İzmir benzeri bir saldırının kopyası niteliğinde. HDP’ye tepeden yöneltilen öfke, hınç ve bilumum kötü sözlerin planlı karşılığı bu. Bu planları bugüne kadar halkın örgütlü gücüyle nasıl bertaraf ettiysek, bunun gibi planları da bozacağız.”

(MA-BirGün)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol