birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.09.2019 14:47

HDP'den Yeni Şafak hakkında suç duyurusu

HDP'den Yeni Şafak hakkında suç duyurusu

Halkların Demokratik Partisi (HDP), iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

'Yeni Şafak gazetecilik değil andıç yayıncılığı yapıyor' başlığıyla yazılı açıklama yayınlayan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış, gazetenin HDP’ye yönelik ‘yalan haberler’iyle ‘demokratik siyasete darbe rejiminin merkez üssü’ olduğunu ifade etti.

Yeni Şafak için "Geçmiş günlerde en sert biçimde kınadığımız Kulp’taki patlama sonrasında 'Saldırıyı HDP yaptı' manşetini atacak kadar pervasızlaştı" diyen Barış, saldırıyı kınadıklarını kaydetti. Azad Barış, gazetenin bugün de “Belediyeleri Kandil Yönetiyor” diye manşet attığını anlattı.

Barış, şöyle devam etti: “Yeni Şafak ve AKP borazanı olan diğer medya organları, kayyım darbesine karşı yükselen tepkileri bastırmak, darbeye meşruiyet kazandırmak için attıkları bu manşetlerle her gün rezilliklerine bir yenisini daha ekliyorlar.”

Azad Barış, Yeni Şafak’ın yaptığının 28 Şubat andıçlarından farkı bulunmadığını belirterek, “Bir daha tekrarlayalım ki, Yeni Şafak’ın yaptığı demokratik siyaseti tasfiye etmeye yönelik bir darbe suçudur” ifadelerini kullandı ve gazete hakkında savcılığı suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız