birgün

3° PARÇALI BULUTLU

HDP'li Musa Piroğlu hakkında "kamu görevlisine hakaret"ten işlem yapılacak

Kobane soruşturmasındaki gözaltıları protesto ederken polise hakaret ettiği iddia edilen HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu hakkında ‘kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan resen işlem başlatılacak.

SİYASET 13.04.2022 14:53
HDP'li Musa Piroğlu hakkında "kamu görevlisine hakaret"ten işlem yapılacak
Abone Ol google-news

Kobane olaylarının mali yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmayı protesto etmek için İstanbul Kadıköy’deki eyleme katılan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kadıköy Kaymakamlığı'nın yasaklama kararına rağmen Kadıköy Halitağa Caddesi'nde dün yapılmak istenen basın açıklaması sırasında, HDP İlçe Başkanlığı önünde toplanan ve aralarında 3 HDP milletvekili ile il eş başkanlarının da olduğu 45 kişilik grubun yapılan uyarılara rağmen görevlilere mukavemet gösterdiği öne sürüldü.

‘TEKERLEKLİ SANDALYEDEN HAMLE YAPTI’ İDDİASI

Piroğlu’nun tekerlekli sandalyesiyle hamle yaptığı iddia edilirken açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Müdahale sırasında grup içerisinde bulunan HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu görevlilere hakaret ederek zorluk çıkarmış, müdahale sonucunda grup içerisinden 4 şahıs yakalanmıştır. Yapılan müdahale sırasında, grupta bulunan HDP ilçe başkanından ele geçirilen ses yükseltme ve yayma cihazını geri almak amacıyla, tekerlekli sandalyesinden hamle yaptığı görülen HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu’nun bu esnada dengesini kaybederek düştüğü görülmüştür.

İŞLEM BAŞLATILACAK

Açıklamada, konuyla ilgili yakalanan 4 şüpheli hakkında "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na Muhalefet" suçundan adli işlem yapıldığı, HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu hakkında ise "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan resen işlem başlatılacağı bilgisi verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol