birgün

9° PARÇALI BULUTLU

HDP'li Semra Güzel hakkında hazırlanan üçüncü fezleke iade edildi

HDP Milletvekili Semra Güzel hakkında hazırlanan ve Meclis'e sunulan 3'üncü fezleke, yargıya iade edildi.

SİYASET 15.03.2022 21:18
HDP'li Semra Güzel hakkında hazırlanan üçüncü fezleke iade edildi
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında 'terörün finansmanı' suçlamasıyla hazırlanan ve Meclis'e sunulan 3'üncü fezleke, yargıya iade edildi.

Yasama dokunulmazlığı Meclis Genel Kurulu'nda yapılan oylamayla kaldırılıp hakkındaki 2 fezleke, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in hakkında 'terörün finansmanı' ile ilgili yeni bir fezleke hazırlandı.

Söz konusu fezlekenin, dokunulmazlığın kaldırıldığı daha önceki 2 dosya ile teknik bağlantısı tespit edilemediğinden fezleke yargıya iade edildi. İade kararı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda okunarak bilgiye sunuldu.

Savcılığın ek dosya olarak Meclis'e gönderdiği fezleke, sürece dahil edilmemişti.

DHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol