Henrik Ibsen’ın 1879 yılında kaleme aldığı ünlü oyun Nora: Bir Bebek Evi’nin devamı olarak Amerikalı oyun yazarı Lucas Hnath tarafından 2017 yılında yazılan Nora 2, 11 Haziran Pazar akşamı Zorlu PSM’de Turkcell Platinum'da sahnelenecek. Tiyatronun kadrosunda 2022 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde ödül almış Tülin Özen, Tansu Biçer, Zeynep Çötelioğlu ve Nihal Geyran Koldaş yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi
Henrik İbsen’in Nora’sına Güncel Bir Yorum: ‘Nora 2’ 11 Haziran’da Zorlu PSM’de!

2022 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde "Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ile Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde “Küçük Salon Kadın Oyuncu” ödülü kazanmış, oyuncu kadrosunda Tülin Özen, Tansu Biçer, Zeynep Çötelioğlu ve Nihal Geyran Koldaş yer aldığı Bahçe Galata yapımı ‘’Nora 2’’ 11 Haziran’da Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Henrik Ibsen’ın 1879 yılında kaleme aldığı ünlü oyun Nora: Bir Bebek Evi’nin devamı olarak Amerikalı oyun yazarı Lucas Hnath tarafından 2017 yılında yazılan Nora 2, 11 Haziran Pazar akşamı Zorlu PSM’de sahnelenecek.

Bahçe Galata tarafından sahneye kazandırılan oyunda Tülin Özen ,Tansu Biçer, Zeynep Çötelioğlu ve Nihal Geyran Koldaş yer alyor.

OYUN HAKKINDA

Henrik Ibsen’in metninin finalinde Nora, kocasını ve üç çocuğunu geride bırakarak evini terk eder ancak Lucas Hnath’ın metniyle tam 15 yıl sonra kendisinden hiç haber alınamayarak öldü sanılan Nora’nın kapıyı çalmasıyla oyun başlar.

‘Nora neden hayatını değiştirdi?’ ve ‘Evi terk ettikten sonra ne oldu?’ sorularıyla şekillenen oyunda, kocası Torvald ile yaptığı yüzleşme toplumsal ezberleri sorgulatacak bir gerçekçilikle tiyatroseverlerle paylaşılıyor.

11 Haziran Pazar akşamı sahnelecek Nora 2 biletleri passo.com.tr’de.

Bilet Fiyatları:

1. Kategori - ₺352,00

2. Kategori - ₺297,00