birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.11.2019 18:20

Hilal Kaplan’dan, kendisi için ‘Gazeteci falan değil’ diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt

Hilal Kaplan’dan, kendisi için ‘Gazeteci falan değil’ diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sabah yazarı Hilal Kaplan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik "Gazeteci falan değil" sözlerine yanıt verdi.

Kaplan, kişisel Twitter hesabında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi için "Gazeteci falan değil" dediği video'yu paylaştı.

Kaplan, söz konusu paylaşıma şu notu düştü:

"CHP grubunda gazeteci diye Eren Erdem alkışlatmış adamsın, sen gazeteci demesen de olur."

Ne olmuştu?

Sabah Yazarı Hilal Kaplan, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD'ye gitmiş burada ABD Başkanı Donald Trump'a bir Mazlum Kobani ile ilgili bir soru yöneltmişti. Trump soruyu yanıtladıktan sonra " Gazeteci olduğunuza emin misiniz? O soruyla Türkiye’ye çalışmıyor musunuz” demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız