birgün

16° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 10.09.2021 09:25

Hilal Kaplan ve AKP'li vekilden Kültür Bakanlığı'na "Yılmaz Güney" tepkisi

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Yılmaz Güney'in ölüm yıl dönümünde yayınladığı mesaja, TRT Yönetim Kurulu Üyesi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'dan tepki geldi.

Hilal Kaplan ve AKP'li vekilden Kültür Bakanlığı'na "Yılmaz Güney" tepkisi

TRT Yönetim Kurulu Üyesi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Türk sinemasının ‘Çirkin Kral’ lakaplı sanatçısı, oyuncu, yönetmen, senarist ve yazar Yılmaz Güney'i ölüm yıl dönümünde anan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na sosyal medyadan tepki gösterdi.

Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda, “Sinemamızın ‘Çirkin Kral' lakaplı oyuncusu, senarist, yönetmen ve yazar Yılmaz Güney'i ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyoruz” ifadesine yer verdi.

Bu paylaşımı alıntılayan Özkaya, “Yanlış” yorumunda bulunurken, Kaplan, ise "Türkiye Cumhuriyeti hakimi Sefa Mutlu’yu katleden, eşinin başına bardak koyup ateş eden, hatta arabasıyla ezip öldürmeye teşebbüs eden bir caniyi saygı ile anmıyorum" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol