Hindistan’da Fani kasırgası: 12 kişi hayatını kaybetti

04.05.2019 13:30 DÜNYA
Fani kasırgasının vurduğu Hindistan’da 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Yerel medyada yer alan haberlerde, Hindistan’ın Odisha eyaletinde bulunan Puri bölgesinden vurmaya başlayan ve saatte 200 kilometre hıza ulaşan Fani kasırgasının duvarları, ağaçları ve elektrik direklerini devirmesiyle eyalet genelinde 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Öte yandan Hindistan hükümeti Başsözcüsü Sitanshu Kar, Twitter hesabında, kasırgada 160 kişinin […]

Fani kasırgasının vurduğu Hindistan’da 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yerel medyada yer alan haberlerde, Hindistan’ın Odisha eyaletinde bulunan Puri bölgesinden vurmaya başlayan ve saatte 200 kilometre hıza ulaşan Fani kasırgasının duvarları, ağaçları ve elektrik direklerini devirmesiyle eyalet genelinde 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Öte yandan Hindistan hükümeti Başsözcüsü Sitanshu Kar, Twitter hesabında, kasırgada 160 kişinin yaralandığını duyurdu.

Hindistan Meteoroloji Dairesi’nin açıklamasında, Fani kasırgasının şiddetini kaybederek 60 kilometre hıza düştüğü ve yerel saat ile 05:30’da Batı Bengal eyaletinin başkenti Kolkata’ya ulaştığı belirtildi.

1 milyon kişinin tahliye edildiği Odisha eyaletinde şiddetli yağışların ve rüzgârların gün içerisinde devam edeceği bildirilerek insanlara sokağa çıkmama çağrısı yapılmıştı.