birgün

17° AÇIK

AVRUPA 03.03.2021 11:08

Hollanda'da koronavirüs test merkezi yakınında şiddetli patlama

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın kuzeyinde bir koronavirüs test merkezinin açılışı öncesinde patlama yaşandı. Polis olayın kasti bir eylem olduğunu düşünüyor.

Hollanda'da koronavirüs test merkezi yakınında şiddetli patlama

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle protesto gösterilerine sahne olan, sokağa çıkma kısıtlaması konusunda da hükümet ve yargının birbiriyle çelişen kararlar verdiği Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bir test merkezinde patlama meydana geldi.

Polisin açıklamasına göre Amsterdam'ın kuzeyindeki Bovenkarspel'de bir koronavirüs test merkezinde açılış öncesinde bir patlama yaşandı. Ölen ya da yaralanan olmazken sadece merkezin camları kırıldı.

Polis sözcüsü Menno Hartenberg, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, patlayıcı yerleştirilmiş olabileceğini söyledi.

Henüz patlamanın kaynağının bulamadıklarını belirten Hartenberg, olayın kasti bir saldırı gibi göründüğünün altını çizdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol