birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 10.04.2020 00:24

Hollanda'da toplu taşımayla işe giden sağlık çalışanlarına ücretsiz otomobil ve benzin

Hollanda'da toplu taşımayla işe giden sağlık çalışanlarına ücretsiz otomobil ve benzin verilecek. Ülke çapında 633 otomobil de, aracı olmayan sağlık çalışanlarının kullanımına sunuldu

Hollanda'da toplu taşımayla işe giden sağlık çalışanlarına ücretsiz otomobil ve benzin

Hollanda'da özel aracı olmadığı için işe toplu taşıma kullanarak giden yüzlerce sağlık çalışanına, 3 aylığına ücretsiz otomobil ve akaryakıt veriliyor.

Koronavirüs salgını önlemleri nedeniyle toplu taşıma seferlerinin azaltılması, çok sayıda sağlık personelinin işe gidip gelişini olumsuz etkilemeye başladı.

Bunun üzerine Hollanda genelindeki birçok şirket, "Sağlık kahramanları için araç kampanyası" başlattı.

BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın aktardığına göre; ülke çapında 633 otomobil, aracı olmayan sağlık çalışanlarının kullanımına sunuldu.

Bekleme listesinde şu anda 200 sağlık personelinin daha bulunduğu, onlar için de araç tedarikine çalışıldığı belirtildi.

Petrol devi Shell de, sağlık çalışanlarına verilen otomobillere 3 ay boyunca ücretsiz akaryakıt desteğinde bulunacak.

Shell, sağlık çalışanlarına 250 litre benzinlik kupon verecek.

Kampanyaya öncülük eden Auto.nl adlı şirket, sağlık çalışanlarına araç sağlamak isteyen firmaların kendilerine başvurabileceğini bildirdi.

Amsterdamlı Selena Brouwer, yaklaşık bir haftadır “sağlık kahramanı otomobili” kullanan isimlerden biri.

Çalıştığı acil servis, Amsterdam’a yaklaşık 20 kilometre uzaktaki bir kasabada bulunan Brouwer, toplu taşıma sorunu yüzünden işe yaklaşık 45 dakikada gidebildiğini belirerek, artık bu sorun çözüldüğü için zamanında işinin başında olabildiğini söylüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız