birgün

21° AÇIK

DÜNYA 09.11.2019 17:26

Hong Kong'da öldürülen öğrenci için anma

Hong Kong'da öldürülen öğrenci için anma

Hong Kong’da devam eden hükümet karşıtı protestolarda polis saldırısı nedeniyle yaralanan 22 yaşındaki öğrenci Alex Chow’un hastanede hayatını kaybetmesinin ardından eylemciler anma etkinlikleri düzenledi.


Hong Kong’da Cuma günü polis saldırısı sırasında başına aldığı darbe sebebiyle hayatını kaybeden Alex Chow için halk anma töreni düzenledi. Beş aydır devam eden eylemlerde hayatını kaybeden ilk öğrenci olan Chow için Tamar Parkı’nda düzenlenen anma törenine çoğunluğu öğrencilerden oluşan binlerce kişi katıldı.

Chow’un ölümünün ardından anma töreninde ilahiler söylenirken, birçok kişi alana çiçekler ve çeşitli notlar bıraktı. Sosyal medyada yer alan görüntülerde polisin tören için toplanan halka saldırmak istediği fakat törenin olaysız geçtiği görüldü. Bunun yanında bir eylemcinin de Chow’un anısına saksafon çaldığı görüntüleri sosyal medyaya yansıdı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız