Huawei’nin katlanabilir telefonu 5G destekli olacak

22.09.2018 12:23 TEKNOLOJİ

Huawei’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı katlanabilir ekranlı akıllı telefonunun, aynı zamanda şirketin 5G destekli ilk modeli olacağı ortaya çıktı.

Teknoloji gündemini az çok takip edenlerin de bileceği üzere, Samsung yaklaşık olarak 4 senedir katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon projesi üzerinde çalışıyor. Fakat aradan geçen onca zamana karşın, hala ortaya somut bir cihaz çıkmış değil.

Sürenin uzaması ve teknoloji severlerin bu konuya ilgili olması, farklı şirketlerin de benzer projeleri gündemine almasını sağladı.

Şu aralar Samsung haricinde, LG, Huawei ve Xiaomi gibi üreticilerin de katlanabilir ekranlı akıllı telefon projesi üzerinde çalıştığı biliniyor.

Fakat bu konu hakkında somut açıklamalarda bulunan tek şirket Huawei. Çinli üretici daha önce 2019’da ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu tanıtacağını net bir şekilde ifade etmişti.

Şirketin önemli isimlerinden biri olan Ken Hu, geçtiğimiz gün Çinli üreticinin bu iddiasını tekrardan hatırlattı. Hu, Çinli üreticinin ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonunu 2019’un ortalarına doğru tanıtmayı planladığını belirtti.

Hu’nun verdiği bilgiye göre, Huawei’nin ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu, aynı zamanda 5G destekli ilk telefonu olma özelliğini de taşıyacak. Yani Çinli üreticinin bir taşla iki kuş vuracağını söyleyebiliriz.

Şimdilik ilk katlanabilir ekranlı telefonun kimin tarafından üretileceği henüz netlik kazanmış değil. Fakat Samsung’un bu konuda somut adımlar atmaması, Huawei ismini bir tık daha ön plana çıkarıyor. (donanimgunlugu.com)