Kadınları hedef olan söylemleriyle büyük tepki çeken HÜDAPAR yine kadınların çalışma yaşamını hedef aldı. HÜDAPAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, “Kadın sırf geçimini sağlamak zorunda olduğu için çalışmasın. Çalışmak zorunda bırakılmasın. Çünkü kadın narindir naziktir, bizim söylediğimiz bu" dedi.

HÜDAPAR Sözcüsü: Kadın narindir naziktir, çalışmak zorunda bırakılmasın

Hizbullah terör örgütüyle yakınlığı bilinen ve AKP sıralarından Meclis'e giren HÜDAPAR, kadınların çalışma yaşamında yer almasını hedefine aldı. 

HÜDAPAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, kadınların 'narin ve nazik' oldukları için çalışmak zorunda olmaması gerektiğini ifade etti.

Kanal Urfa TV, Edessa TV, TEVE 63, Güneydoğu TV ve Radyo Urfa kanallarının ortak canlı yayınında konuşan Serkan Ramanlı, şunları söyledi: 

"Kadınların da eğitim, siyaset, ticaret ve içtimaı alanlarda etkin olmalı. Biz bunu savunuyoruz. Sadece dediğimiz şey şudur; kadınlara eziyet etmeyelim bunu yaparken. Kadınlar daha tehlikeli işlerde çalıştırılmaya zorlanmasın. Ve kadın sırf geçimini sağlamak zorunda olduğu için çalışmasın. İdeali, formasyonu varsa bunu toplumla paylaşmak istiyorsa ve kendisi çalışmak istiyorsa çalışsın. Ama çalışmak zorunda bırakılmasın. Çünkü kadın narindir naziktir, bizim söylediğimiz bu. Bizim sözlerimizi çarpıta çarpıta kadın düşmanlığına evirdiler.”