birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Hukuk mezunu genç pazarcılık yapıyor: Sınavıma gidemiyorum, çalışmak zorundayım

Aydın’da hukuk fakültesi mezunu bir genç pazarcılık yapmak zorunda olduğunu ve sınavlarına gidemediğini söyledi. Genç, “Dört tane okuyan kardeşim var. Mecburen çalışmak zorundayım” dedi.

SİYASET 18.04.2022 17:26
Hukuk mezunu genç pazarcılık yapıyor: Sınavıma gidemiyorum, çalışmak zorundayım
Abone Ol google-news

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da sem pazarını ziyaret etti. Aydın, ziyareti sırasında hukuk fakültesi mezunu bir gencin pazarcılık yaptığını gören Bülbül, "AKP iktidarı ülkeyi bu duruma getirdi" dedi.

Halkın alım gücü giderek düşerken üniversite mezunu işsiz sayısı da artıyor. Üniversite mezunları kendi alanlarında iş bulamamak, geçim sıkıntısı yaşamak gibi sorunlardan ötürü farklı işler yapmak zorunda kalıyor.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, semt pazarı ziyareti sırasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu genç bir pazarcıyla görüştü. Gence neden avukatlık yaptığını soran Bülbül, “Para yoktu cebimizde mecburen babamın yanına geldim. Dört tane okuyan kardeşim var. Mecburen, çalışmak zorundayım” yanıtını aldı.

'MECBUREN PARA KAZANMAM GEREKİYOR'

Sınavlarına gidemediğini söyleyen genç şöyle konuştu:

“Geçim sıkıntısından yapamadım. Konya’da yaşarken korona başladı, para yoktu cebimizde mecburen babamın yanına geldim. Geçim sıkıntısı var. Mecburen, yardım etmek zorundayım. Maddi sıkıntı var. Geçinemiyoruz çünkü. Benim, evde dört tane okuyan kardeşim var. Dört tane kardeşime bakıyorum, mecburen çalışmak zorundayım. Sınavım var, Ankara’ya gitmem lazım. Gidemiyorum. İcra müdürlüğü sınavım vardı ona girecektim, daha doğrusu geçti. İkinci alımlar var, ona hazırlanmam gerekiyor. Ona da hazırlanamıyorum. Çünkü çalışmak zorundayım.”

Bülbül, şu açıklamayı yaptı:

“AKP iktidarı ülkeyi bu duruma getirdi. Vatandaş pazara geliyor sadece bakmakla yetiniyor. Ne kendi istediğini alabiliyor ne de çocuğunun istediğini alabiliyor. Ben de hukukçuyum, avukatım. Benim meslektaşım burada pazarcılık yapıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. AKP iktidarı ülkeyi resmen uçuruma sürüklüyor, artık milletin canına tak etti. Yine burada çağrı yapıyoruz, derhal seçim olmalı artık millet sandıkta kararını vermeli ve bu iktidar değişmeli.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol