birgün

20° AZ BULUTLU

MEDYA 07.08.2020 22:22

Hürriyet, Melis Danişmend'in röportaj serisini çaldı: 'Emek hırsızlığı'

Hürriyet gazetesi, müzisyen Melis Danişmend'in 'şimdi Ne Yapıyorlar' isimli röportaj serisini izinsiz kullandı. Danişmend, Hürriyet gazetesine 'Emek hırsızlığı' diyerek tepki gösterdi.

Hürriyet, Melis Danişmend'in röportaj serisini çaldı: 'Emek hırsızlığı'

Hürriyet gazetesinin Kelebek eki, Melis Danişmend'in 'Şimdi Neredeler' serisinde yer alan röportajları izinsiz kullandığı ortaya çıktı.

Müzisyen Melis Danişmend sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İki yıldır büyük emek verip şehirler arası yollar yapıp yüzyüze konuşarak hazırladığım Şimdi Neredeler serisini sağolsun Hürriyet Kelebek bir günde klonlamış" dedi.

"Şimdi Ne Yapıyorlar adlı klonda röportajımdan izinsiz alıntı da var" diyen Danişmend, "Emek hırsızlığı Yeni Türkiye arkadaşlar. Kesin bilgi" ifadelerini kullandı.

Danişmend paylaşımının devamında şunları söyledi: "Tüm kariyerim boyunca nezaket ve empatiyi ön planda tuttum ama artık 20 sene sonra enayi yerine konulmaya kalkınca benim de içimdeki ‘Panter Emel’ ortaya çıkıyor."

hurriyet-melis-danismend-in-roportaj-serisini-caldi-emek-hirsizligi-766008-1.

hurriyet-melis-danismend-in-roportaj-serisini-caldi-emek-hirsizligi-766009-1.

Danişmend'in Twitter paylaşımları şöyle:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız