birgün

15° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 31.10.2019 11:53

Hürriyet'te deprem sürüyor: İşten çıkarmalar devam ediyor iddiası

Hürriyet'te deprem sürüyor: İşten çıkarmalar devam ediyor iddiası

Dün onlarca gazeteciyi evlerine gönderdiği tebligatla işten çıkaran Hürriyet Gazetesi’ndeki tasfiyeler bugün de devam ediyor.

Medyaradar'da yer alan habere göre; Şu ana kadar insan kaynaklarına çağırılan isimler şu şekilde:

Muhabir Arda Akın, Otomotiv Yazarı Emre Özpeynirci, Spor ve Ekonomi Servisinden Ceyhun Kuburlu, Teknoloji Muhabiri Ahmet Can Şit, Muhabir Ece Emre, Editörler Deniz Türsen, Deniz Dallı, Levent Korkut ve Kelebek'ten Nigar Akan.

"GEREKÇE: SENDİKAYA ÜYE OLMAK"

Onlarca çalışanın işine bir anda son veren Demirören yönetiminin bu hamlesinin arkasında sendikalaşma hamlesi bulunduğu iddia edildi. Posta yoluyla işlerine son verilen gazetecilerin Türkiye Gazeteciler Sendikası'na (TGS) üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığı iddialar arasında yer alıyor.

NE OLMUŞTU?
Dün Hürriyet Gazetesi'nde onlarca çalışan işten çıkarılmıştı. Çalışanlar işten ayrıldıklarını evlerine gönderilen tebligatla öğrenmişti. İşten çıkarmaların ardından Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın da istifa ettiği iddia edilmişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız