birgün

16° AZ BULUTLU

Hürriyet yazarı Selvi: Babacan, 6'lı masayı sarsacak

Hürriyet yazarı Selvi, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 6'lı masayı "sarsacağını" yazdı. Selvi, "Ali Babacan, cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

MEDYA 23.09.2022 08:02
Hürriyet yazarı Selvi: Babacan, 6'lı masayı sarsacak
Abone Ol google-news

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 6'lı masayı "sarsacağını" savundu.

Babacan'ın "Şu an için biz gemileri yaktık, tek başımıza gidiyoruz" dediğini iddia eden Selvi, "AK Parti farklı bir seçim kampanyasıyla geliyor" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ali Babacan geçiş döneminin cumhurbaşkanına bırakılmadan koalisyon ortakları tarafından eşit bir şekilde yönetilmesini istiyor.

İYİ Parti’nin aksine HDP ile ilişkilerin sürdürülmesini istiyor. 'Altılı masa HDP ile ilişkiyi mutabakatla götürmeyebilir' diyor.

DEVA Partisi seçim ittifakı yapmayacak. Babacan, 'Şu an için biz gemileri yaktık, tek başımıza gidiyoruz' dedi.

Babacan, ortak cumhurbaşkanı adayı konusunda acele edilmemesi görüşünde ama gerekçesi çok farklı.
...
Babacan’ın, Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına sıcak bakmadığı sonucunu çıkarabiliriz. ‘Masanın dışından’ tarifiyle akla ilk olarak Abdullah Gül geliyor.

Ama kulislerden edindiğim bilgiye göre, ne Kılıçdaroğlu ne Abdullah Gül. Ali Babacan, cumhurbaşkanı adaylığına hazırlanıyor. Zaten 'Ortak aday olmazsa cumhurbaşkanı adayıyım' demişti."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol