birgün

30° AÇIK

Hüseyin Çelik'ten Evren yorumu: 'Kör ölür badem gözlü olur mu' dedirteceğiz?

ARŞİV 11.05.2015 12:23
Hüseyin Çelik'ten Evren yorumu: 'Kör ölür badem gözlü olur mu' dedirteceğiz?
Abone Ol google-news

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren'in ölümüne dair AKP cephesi sessziliğini korurken, ilk net mesaj Hüseyin Çelik'ten geldi. "Ölünün arkasından kötü konuşulmaz" diyerek tek yorumu yapan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a yanıt veren Çelik, "Kör ölür badem gözlü, kel ölür sırma saçlı olur söylemine hak mı verdireceğiz. Elbette maşeri vicdan onu da yargılayacak" dedi.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, Evren'i, Stalin'le aynı kefeye koymayı da ihmal etmedi. Çelik, "'Ölünün arkasından kötü konuşulmaz' ne demek ? Bu mantığa göre Ebu Cehil'in, Hitler'in, Stalin'in ve Pinochet'nin ardından da konuşulmaz. Söylenen söz ne için söylenmiş, kapsamı nedir? Bunlar sorgulanmadan ezberlere yöneliyoruz. Tiranları insanlık vicdani yargılamayacak mi?" diye yazdı.

 

Evren’in ölümünün ardından hiçbir parti ve siyasibaşsağlığı mesajı yayımlamazken, Kalkınma Bakanı Yılmaz, "Bizim bir geleneğimiz var, ölünün arkasında çok kötü konuşulmaz. Allah rahmet eylesin diyoruz" demişti.

Özkök faşist darbe liderini iyi bilirmiş: Allah rahmet eylesin

Kenan Evren öldü, milyonlar Erdal Eren'i hatırlattı

Kenan Evren öldü, 12 Eylül yaşıyor ‘netekim’

 

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun