birgün

15° AÇIK

GÜNCEL 04.05.2021 16:48

İBB'den İmamoğlu paylaşımı: Güç seninle olsun

İBB'nin resmi Instagram hesabı, Fatih Sultan Mehmet'in türbesini gezerken ellerini arkadan bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İmamoğlu'na "Güç seninle olsun" dedi. Paylaşım büyük beğeni topladı.

İBB'den İmamoğlu paylaşımı: Güç seninle olsun

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı'nın hakkında ön inceleme başlattığını duyurduğu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında güldüren bir paylaşım yaptı.

İBB Instagram hesabından yapılan paylaşımda 'Yıldız Savaşları' filminin "Güç seninle olsun" repliği paylaşıldı. Görselde filmin ikonik karakterlerinden Yoda ve İmamoğlu yer alıyor. İmamoğlu'nun görsele yerleştirilen fotoğrafı ise incelemeye konu olan türbe ziyaretinden. İmamoğlu, ellerini arkaya kavuşturmuş şekilde Yoda'nın karşısında dururken görülüyor.

ibb-den-imamoglu-paylasimi-guc-seninle-olsun-872153-1.

İmamoğlu bir yıl önce İstanbul'un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde düzenlenen anma töreninde Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un da türbesini ziyaret etmişti. İmamoğlu'nun yürürken ellerini arkasından bağlaması nedeniyle İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol